Viikkoajot Kesäkuussa

1.6. Odilammentien ja Vihdintien Risteys Klo 18:30
8.6. Hakunilan uimahalli, Sotungintie 17, Vantaa Klo 18:30
15.6. Pirkkolan liikuntapuiston uimahalli, Kaarelantie, Helsinki Klo 18:30
22.6. Friisilän mäkkäri, Tähdenlennontie 3, Espoo Klo 18:30
29.6. Vuosaaren metroasema, Helsinki Klo 18:30

Klubikruisingit Kesäkuussa

5.6. Maunulan maja, Metsäläntie, Helsinki Klo 18:30
12.6. Soukan koulu, Soukankuja 5, Espoo Klo 18:30
19.6. Neste Oil Laajasalo, Kuvernöörintie 6, Helsinki Klo 18:30
26.6. Pitkäkosken Ulkoilumaja, Kuninkaantammentie, Helsinki Klo 18:30

Klubikruisingit toukokuussa

8.5. Mustavuoren parkkis, Itäväylän varrella. Klo 18:30
15.5. Kivistön asema, Vanha hämeenlinnantie, Vantaa Klo 18:30
22.5. Askiston koulu, Uudentuvantie 5, Vantaa Klo 18:30
29.5. Korson XC-radan parkkipaikka, Huuhkajatie 1, Vantaa Klo 18:30

Viikkoajot toukokuussa

4.5. Myyrmäen jäähalli, Raappavuorentie 10, Vantaa Klo 18:30
11.5. Finnsinmäki 4 (Mankkiin) Klo 18:30
18.5. Myllypuron metroasema, Helsinki Klo 18:30
25.5. Kätilöopiston sairaala, Isonniitynkatu 10, Helsinki Klo 18:30

MTBCF Kesäkauden avajaiset

Kesäkauden avajaisten aikataulua 22.4.2017:

12:00 alkaa ajot Olarin koululta. Olarinniityntie 4, Espoo

Ajojen jälkeen siirrytään moottoroidusti lauttasaareen poliisien kesäkodin saunatiloihin. (Kyyluodontie, Helsinki)

17:00 lähtien älläköidään saunatiloissa & rannalla. Tarjolla makkaraa & ruokaisaa salaattia yms.

Kaikki MTBCF:n jäsenet erittäin tervetulleita!

Ilmoita Marikalle facebookissa tai e-mailitse jos olet tulossa iltatilaisuuteen 5.4 mennessä, niin ehditään varata tarpeeksi safkaa!
marika.itavuori(ät)gmail.com

MTBCF-kevätkokous

MTBCF:n kevätkokous järjestetään 28.3.2017 18:15 PAM:n kokoustiloissa osoitteessa Hämeentie 9B. Kaikki jäsenet ovat tervetulleita.

Viikkoajot: alkukevät

26.2 Herttoniemen metroasema, Helsinki Klo 11:00
5.3 Peltovuoren päiväkoti, Peltovuorentie 2, Vantaa Klo 11:00
12.3 Kilonpuiston koulu, Kilonpuisto, Espoo Klo 10:00!!!
19.3 Pukinmäen Koulu, Pieksupolku 5, Helsinki Klo 11:00
26.3 Laakson kenttä, Auroranportti, Helsinki Klo 11:00
2.4 Leppävaaran uimahalli, Veräjäpellonkatu, Espoo Klo 11:00
9.4 Lauttasaaren ala-aste, Myllykalliontie 3, Helsinki Klo 11:00
16.4 Mäkkylän aseman Hese, Perkkaantie 24, Espoo Klo 11:00
23.4 Kaskipihan päiväkoti, Kaskipiha 2, Espoo Klo 11:00
30.4 Tahvonlahden koulu, Gunillantie 12, Helsinki Klo 11:00

Näiden jälkeen viikkoajot siirtyvät torstai-iltoihin, viikonloppuisin retkeillään!

Klubikruisinki: alkukevät

25.2 Tuomarilan asema, Tuomarilantie, Espoo Klo 11:00
4.3 Mellunmäen metroasema, Helsinki Klo 11:00
11.3 Ruskeasuon Liikuntakeskus, Ratsastie 10, Helsinki Klo 11:00
18.3 Karakallion koulu, Kotkakuja, Espoo Klo 11:00
25.3 Jakomäen ostari, Huokotie 2, Helsinki Klo 11:00
1.4 Oulunkylän urheilupuisto, Käskynhaltijantie 11, Helsinki Klo 11:00
8.4 Kivenlahden Teboil, Vanha Jorvaksentie 1, Espoo Klo 11:00
15.4 Myllypuron jäähalli, Ratasmyllynkuja 1, Helsinki Klo 11:00
22.4 Olarin koulu, Olarinniityntie 4, Espoo Klo 12:00!!
29.4 Kauniaisten uimahalli, Asematie 26, Espoo Klo 11:00

Näiden jälkeen viikkoajot siirtyvät maanantai-iltoihin, viikonloppuisin retkeillään!

MTBCF:n hallitus 2017

MTBCF:n hallituksen järjestäytymiskokous pidettiin 23.1.2017 Gastropub Stone’sissa ja syyskokouksessa valituille hallituksen jäsenille jaettiin tehtävät.

Seuran hallitus 2017:

  • Puheenjohtaja: Teemu Vahtera
  • Talousasiat ja varapuheenjohtaja: Johanna Havula
  • Jäsenasiat ja olosuhdevastaava: Pasi Maaranniitty
  • Retkiajot / Viikkoajot: Markus Lindqvist
  • Tiedotus- ja järjestelmävastaava: Marko Wallin
  • Kilpailut: Antti Rantalahti
  • Tapahtumat: Jari Itävuori
  • Varajäsenet: Ilpo Tamminen (urheiluvastaava), Marika Itävuori (tapahtumat)

Syyskokouksessa 2016 palkitut seuran jäsenet

Perinteiseen tapaan MTBCF:n syyskokouksessa 26.11.2016 palkittiin seuran ansioituneet jäsenet, kisakuskit, retkiajojen vetäjät ja myönnettiin kunniajäsenyydet.

Arvonimet

  • Vuoden ajokoira: Markus Lindqvist
  • Vuoden ajojen koollekutsuja: Anssi Pahkala
  • Vuoden endurolähettiläs: Sauli Hjerppe
  • Vuoden junnu: Eetu Karjalainen
  • Vuoden kelinselättäjä: Marika Itävuori
  • Vuoden kerhotäti ja -setä: Jaana ja Juha Rantanen
  • Vuoden naisten aktivaattori: Hanna Melkko
  • Vuoden rakennusurakoitsijat: Sami ja Toni Niemi
  • Vuoden reikäpää: Sampo Kuikka
  • Vuoden retkivetäjä: Jesse Lindholm
  • Vuoden Runeberg: Marko Wallin
  • Vuoden Somepäivittäjä: Pasi Maaranniitty
  • Vuoden tallentaja-selostaja: Teemu Vahtera
  • Vuoden Tom ja Jerry: Reijo Kettunen Ja Tomi Järvinen

Palkitut kisakuskit

  • Mari Kupiainen: Naisten yleinen sarja XCO SM pronssi, XCM SM hopea, Imatran XCM-osakilpailun voitto
  • Mika Reijonen: Enduro-sarjan M-50 -luokan ylivoimainen voitto
  • Aleksi Salomaa: Enduro SM-sarjan kovahäntäluokan ylivoimainen voitto
  • Jonne Torkko: vuoden aktiivisin juniori, osallistuminen kaikkiin enduron SM-sarjan osakilpailuihin ja maaliin joka kisassa. Sijoitus 6. Kokonaiskilpailussa

Palkitut retkiajojen vetäjät

  • Tarja Aholainen
  • Jussi Jyvälahti
  • Markus Lindqvist
  • Jesse Lindholm
  • Lauri Nurminen
  • Antti Rantalahti
  • Juha Rantanen
  • Jaana Rantanen
  • Teemu Vahtera

Valitut uudet kunniajäsenet

  • Niko Ronkainen